DOŁĄCZ!

Translate

piątek, 31 sierpnia 2018

Zapraszam do "Pytań i odpowiedzi".


Ostatnio zorientowałam się, że mam ponad 700 subskrybentów na kanale youtube i aż się zdziwiłam sama do siebie... Tyle osób ogląda, jest mi tak bardzo miło, do tego sporo osób obserwuje też bloga tutaj i facebook. No i tak pomyślałam, że nie każdy czyta czy ogląda kanał od początku. Bloga prowadzę ponad 5 lat, a kanał od ponad 2. Na pewno nie da rady przez wszystko przebrnąć :). Dlatego proponuję Wam taką sesję Waszych pytań i moich odpowiedzi. Jeśli chcecie coś wiedzieć o mnie, o historii ogrodu czy samym ogrodzie, macie jakieś pytania związane z tematem ogrodnictwa czy permakultury, naturalnego ogrodnictwa itp. - pytajcie. Jeśli o czymś już pisałam lub nagrywałam, chętnie pomogę Wam znaleźć albo odeślę do innych ciekawych źródeł. Jeśli jakiś temat będzie obszerniejszy, stworzę post lub film.
Zapraszam Was do takiego kontaktu. Umieszczajcie swoje pytania w komentarzach. Pozbieram je z bloga, facebooka i youtube i odpowiem. Jeśli będzie na co... ;)

Joanna.


I youtube jak ktoś woli tam:


10 komentarzy:

 1. Jestem bardzo ciekaw czy ilość szkodników przy uprawie permakulturowej maleje ,ewentualnie czy szkody przez nie robione są mniej dotkliwe . Może jest pani zorientowana jak długo należy czekać na powstanie równowagi .

  OdpowiedzUsuń
 2. No, dobrze, skoro zachęcasz do zadawania pytań, to trzy ode mnie. Jedno "zawodowe", a dwa bardziej osobiste. :)

  1. Ile czasu poświęcasz na prace w ogrodzie i jak się to zmienia na przestrzeni lat, miesięcy, dni?

  2. W zeszłym roku, pod jednym z filmików, w odpowiedzi na czyjąś radę dotyczącą "walki" ze ślimakami, odpisałaś, że nie używasz jajek. Możesz troszkę (może nawet troszkę więcej, niż troszkę) rozwinąć ten temat?

  3. Najważniejsze. Co jest źródłem Twojego optymizmu?

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem stałym bywalcem i na bieżąco Lubie pytać. Tak z grubej rury nie umiem hihi :-) zawsze miło do ciebie zaglądać, dowiedzieć się czegoś nowego:-) i zaglądać będę. Pytania i odpowiedzi chetnie sama poczytam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hejka:)
  Ja jak przedmówczyni, pytam na bieżąco :)
  buziaki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Na początku nie skojarzyłem przesłania zdjęcia, otwierającego post, ale skoro kusisz, to jeszcze jedno pytanie. :)
  Próbowałem znaleźć u Ciebie jakieś wyjaśnienie, dlaczego zainteresowałaś się permakulturą? I albo nie wyjaśniałaś, albo moja spostrzegawczość zaczyna pretendować do miana przysłowiowej, bo nie znalazłem nic na ten temat...
  Jeszcze w 2015 chodzisz w rękawiczkach lateksowych na obchód działki, a w 2016 już masz wszystko przykryte słomą. Ale skąd ta zmiana?

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy masz niską zdolność kredytową i trudno ci uzyskać pożyczkę od lokalnych banków / innych instytucji finansowych?
  Czy potrzebujesz funduszy na rozpoczęcie działalności lub rozwój firmy?
  Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pomaganiu ludziom w nabywaniu, odnawianiu i pozostaniu w domach oraz rozszerzaniu / rozpoczynaniu działalności.
  Pomagamy nowym przedsiębiorcom i właścicielom inteligentnych firm rozwijać się przy pomocy odpowiednich środków finansowych.

  Oferujemy szeroki zakres usług finansowych dla zainteresowanych klientów, którzy szukają pożyczek na sfinansowanie swoich wydatków. Nasza usługa jest oferowana w bardzo niskiej i minimalnej stawce 3%, zgodnie z Twoimi potrzebami. Aby uzyskać więcej informacji, wejdź do nas przez: customercare@kabusinesshome.com, jeśli potrzebujesz szybkiej pożyczki.

  Z poważaniem
  customercare@kabusinesshom.com
  kennethabrighten@kabusinesshome.com
  www.kabusinesshom.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hahahaha to pytanie bije wszystkie na głowę! :D:D boże...

   Usuń
  2. Dzień dobry, pisałam dziś rano ale nie ma tu moich pytań, przepraszam jeśli się powtórzę. Chcę założyć ogródek warzywny i wysiąść co nieco na wiosnę. Czy takie przygotowanie wystarczy : na trawnik położę kartony (czy to konieczne?) Na to kompost 1-2 letni z odpadķów kuchennych i skoszonej trawy, na to skoszona trawa (świeża ale mogę ja trochę podsmażyć jeśli będzie słonecznie). Skromnie ale kompost intrawa to rzeczy do których mam dostęp. I jeszcze kilka pytań: czy pomiędzy warstwy (które?) dodać jakiś zwierzęcy obornik? Czy w sezonie dokładać ściółki i kompostu?
   Z góry dziękuję za podpowiedzi.

   Usuń
 7. Po co zapraszać do pytań bez odpowiedzi .

  OdpowiedzUsuń
 8. Masz doświadczenia z zimowaniem roślin ogrodowych w pomieszczeniu, np.garażu? Przygotowuję się do przezimowania dalii, begonii, pelargonii itp. i szukam informacji jak przygotować rośliny, ew. na co uważać.

  OdpowiedzUsuń