DOŁĄCZ!

Translate

niedziela, 10 grudnia 2017

Ogród śpi.Jeszcze kalendarzowa jesień, ale już przymrozki nocne i poranne, trochę czasem śniegiem sypnie i mój ogród, pod warstwą siana, idzie powoli spać.


Jarmuże pięknie zmrożone.I barwinek ciągle zielony (pisałam o jego m.in. zimozieloności tutaj).I takie tam.... wszystko zwolniło mocno.
A tak wygląda ogród pod siankiem, 10 dni po jego rozłożeniu:
A jak u Was? Robicie coś jeszcze w ogrodach?

Joanna.

9 komentarzy:

 1. Muszę sobie to zapamiętać ,,ogród śpi" lepiej będzie mi patrzeć na to wszystko co jest wokoło :D dzięki :D

  OdpowiedzUsuń
 2. U nas w ogrodku jeszcze por, brukselka i jarmuz. Zboże ozime zasiane. Czysto jest, taki porządek i spokój do wiosny. Już zima można by powiedzieć, ogród u nas pod białą pierzynka a uschniete kwiaty pod sniegiem dodaja uroku . muszę zrobić fotki. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka szkoda, że nie mam takiego sianka. Usłałam ogród liśćmi(zdrowymi), ale nie wystarczyło, by przykryć wszystko. Pozdrawiam:):):)

  OdpowiedzUsuń
 4. Już śpi, niedługo na dodatek przykryje się śniegową pierzynką...:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój ogródek tez już śpi. Oby do marca....

  OdpowiedzUsuń
 6. U mnie ogród nie śpi :) kartony rozłożone teraz zasypuje kompostem, żmudna praca muszę przesiewać bo mam tam wszystko ale powoli jakoś to idzie. Kartony się skończyły chyba trzeba się przejechać do Castoramy tam dają je za darmo. Tartak trzeba odwiedzić teraz można kupić taniej deski na skrzynki, trochę wynalazłem nawet nie wiedziałem że pod betonowym tarasem mam schowek i tyle surowca do budowy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tylko po co przesiewać ten kompost? dobry tip z kartonami!

   Usuń
  2. bo mam w nim badyle, plastiki jakieś trochę folii - nie powiem kto był wcześniejszym właścicielem żeby nie obrażać teściowej ;-) ale wrzucała tam nie tylko odpadki zielone.

   Usuń
 7. Aż miło popatrzeć :) U nas zarząd nie lubi permakulturowego bałaganu, dostaliśmy wezwanie do uporządkowania działki... :/

  OdpowiedzUsuń