DOŁĄCZ!

Translate

niedziela, 3 września 2017

Ostatni ciepły dzień lata?Patrząc na prognozę pogody na kolejne dni, odkryłam że chyba zbliżamy się do schyłku lata. Kres temperatur bliższych 30 stopniom... Ja lubię wysokie temperatury i słoneczne dni, nie narzekam jak się pocę w słońcu albo razi mnie w oczy. Przeciwnie.
Ale taka kolej rzeczy, że po lecie przychodzi jesień i chyba niedługo się zacznie...
Ten ostatni dzień gorący - choć to nigdy nie wiadomo, w zeszłym roku w październiku było tak pięknie ciepło jeszcze (tutaj) - postanowiłam pójść i porobić nic na działce. Powoli, delektować się latem...

Moje robienie nic oczywiście skończyło się robieniem tego i owego... sama przyjemność w tym. Tutaj zajrzeć, tam coś machnąć...

Ostatnimi dniami też podwiązałam jeszcze raz wszystkie, leżące już na ziemi pomidory. Niektóre listki już usychają, a owoce mają znaki choroby, ale ciągle jest sporo zdrowych i dojrzewają teraz szybko.Zbiorów jest moc.Malinówki zbieram jak już są pomarańczowe i wystawiam do dojrzenia na słońcu w towarzystwie bananów. Teraz już mi się spieszy... i chcę dać szansę reszcie owoców złapać ciepło i słońce na krzakach.Wycięłam nagietki z mączniakiem. Poukładałam parę kamieni tu i tam... Podlałam i nawiozłam rośliny, które nawożę rzadko, jak np. małą sadzonkę bzu czy budlei dawida. Pogrzebałam w liściach tej dyni-giganta, szukając nowych owoców, a jest ich mnóstwo. Mam nadzieję, że sporo jeszcze dojrzeje przed mrozem.Nawłoć jest bardzo wdzięczna do fotografii. Lubię nawłoć.Tymianek, melisa, mięta i lawenda - herbatka na dziś. O niej było tutaj.I tak sobie dzień upłynął w przyjemnym towarzystwie natury... Lato.


Joanna.

4 komentarze:

 1. Coś mi mówi że niedziela będzie piękna, słońce za oknem:-) świetnie spedzilas dzień, ja popracowalabym ale nie mogę.... Narazie:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. W kolejnym tygodniu ma być jeszcze ładnie, nie upalnie, ale przyjemnie ciepło - kto wie, może na krótko zrobi się jeszcze cieplej?

  OdpowiedzUsuń
 3. U nas od paru dni pada, tak smutna ta pogoda. Zatem wynajduję inne zajęcia to wokół domu, to w środku, aby się nie smucić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomidorków widać miałaś sporo, ciekawe czy tegoroczne lato będzie łaskawe dla naszych ogrodów :)

  OdpowiedzUsuń