DOŁĄCZ!

Translate

piątek, 31 marca 2017

Jak powiększyłam ścieżkę w ogrodzie, czyli o tym, jak rośliny dyktują mi, co robić.


W ogrodzie mam kilka ścieżek (dwie właściwie) wysypanych korą na czarnej agrowłókninie.
Tutaj pisałam, jak to było robione.
Z uwagi na to, że na ścieżce rozpanoszył mi się czyściec wełnisty i nie dało się przejść w sezonie, kiedy on się rozrasta i kwitnie, postanowiłam go zostawić tam, gdzie mu pasuje, i poszerzyć ścieżkę. Oto, jak.Łopatą zaznaczyłam sobie coś na kształt półokręgu - taki kształt, żeby ładnie wyminąć czyśćca.Zdarłam trawę - użyłam jej do zapełnienia nie wiadomo już skąd pochodzących dziur i wgłębień w części z trawą (tak mi trudno nazwać to trawnikiem, bo słabo pretenduje...).Wyciągnęłam jeszcze trochę ziemi i zostawiłam ją na później (to znaczy na inne cele, np. żeby posadzić coś w kostce słomy lub podsypać, gdzie indziej).

Następnie wyciągnęłam ten wstrętny, plastikowy ogranicznik starej ścieżki i przesunęłam go według nowego kształtu. Nie lubię tych ograniczników za bardzo, właśnie dlatego, że są plastikowe, ale mam go już tam i tam na razie zostanie.Teraz wzięłam kawałek jakiejś wcześniej użytej agrowłókniny i ułożyłam na nowym miejscu. Zadbałam o to, żeby nowa agrowłóknina weszła pod starą, czyli żeby nie było przerwy na miejscu styku.


Na koniec wysypałam korą. Kora ma inny kolor i w ogóle jest inna, ale kogo to obchodzi...Oto efekt końcowy - wiwat czyściec!Joanna.PS. Tak, rośliny mi często dyktują, co mam robić i ja się podporządkowuję. Innym razem coś przesadzę, ale tym razem przesadzać nie chciałam.

Tutaj w minucie ok. 1:30 mówię i pokazuję ten właśnie czyściec, mylnie nazywając go starcem...
5 komentarzy:

 1. Tak się zastanawiam, czy ta kora nie rozsypuje się ze ścieżki podczas chodzenia?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tak bardzo, mimo że jest na tym samym poziomie z rabatą. Raczej rośliny wchodzą na ścieżkę.
   Marzy mi się wyłożenie małymi kamieniami wzdłuż ścieżek, mam nawet taką część, ale że nie mam źródła kamienia, to idzie to powoli (co znajdę, to dokładam).

   Usuń
 2. Naturalnie to wygląda. Podoba mi się... I ten styl. Skąd u Ciebie tyle starca....??? U mnie nie chce rosnąć, może ziemia w lesie za kwaśna a u moich rodziców w ogrodzie go pelno :-) ja też chce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agata, nie mam pojęcia, skąd, chyba się rozsiewa :) Jak chcesz, to wpadaj, chętnie się podzielę.

   Usuń
 3. Podoba mu się u ciebie , dlatego tak rośnie :-)
  Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń