DOŁĄCZ!

Translate

środa, 30 września 2015

Nie tylko trawy... Arboretum w Wojsławicach - Festiwal Traw Ozdobnych i Kwiatów Jesieni - 27 wrzesień 2015


 Jak co roku, tak i w tym, do wojsławickiego Arboretum zjeżdżają się ludzie owładnięci tą samą obsesją, co my :) ale nie tylko. Bo tutaj odbywa się Festiwal Traw Ozdobnych i Kwiatów Jesieni - ostatnia szansa kupić fajne odmiany roślin, które na jesień posadzimy, oraz dowiedzieć się czegoś z wykładów tam organizowanych. Oczywiście jest to też wspaniała okazja do długiego spaceru i zainspirowania się kompozycjami krzewów i kwiatów, rozciągniętych na 5 hektarach parku i 3 hektarach ogrodów bylinowych... Do tego sady... Wygodne buty i w drogę!


Na miejscu byłyśmy około 9 rano i wtedy jeszcze bez problemu można znaleźć miejsce na dużym, bezpłatnym parkingu. Zanim wejdziemy na teren arboretum, są dwa sklepy z roślinami. Wrzosy były we wspaniałej cenie 3 zł w sklepie po lewej stronie, po prawej natomiast ogólnie ceny trochę wyższe. Bilet wstępu kosztuje 15 zł za osobę dorosłą, 10 zł ulgowy (szczegóły na stronie http://arboretumwojslawice.pl/).

O tej porze nie było jeszcze tłumów, stanowiska były gotowe lub jeszcze się organizowały.


Otwarty był już bar z pyszną, gorącą kawą.


Bliżej 10.00 wszystko było już gotowe i zaczynały się zakupy. Ochrona wypuszczała ludzi z pieczątkami, którzy wędrowali do swoich samochodów z donicami w tę i z powrotem... :)

Plan wykładów interesujący:


Do 10.00 sala była już pełna. Wykład o bylinach odpornych na suszę bardzo interesujący, zrobiłam kilka notatek nawet :) Przeciągnął się niestety w czasie o 30 minut... ale tak to jest, jak się zaczyna mówić o roślinach - człowiek nie czuje upływającego czasu! :DWystawiały się różne szkółki, nie tylko z dolnośląskiego.


Obok stanowisk z roślinami, były też miody, sery, naczynia.... różności.


Same stanowiska oferowały oczywiście trawy różnej maści - niskie, zadarniające, do wysokich na 1,5 metra odmian. Ale nie tylko - zatrzęsienie bylin! W tym żurawki, hibiskusy, hosty, szałwie, cebulowe - liliowce, tulipany, czosnki..., rozchodniki, nawet wciąż rośliny balkonowe - surfinie, petunie...  Wszystko, czego ogrodnicza dusza pragnie! :)

Hortensje były niesamowite!

Ponieważ było dość chłodno, na rozgrzanie pyszna zupa dyniowa z imbirem za 8 zł :D


Zwiedziłyśmy też wystawę traw z wielkim pawiem w centrum i przepięknymi fotografiami Magdaleny Wasiczek. 

Nie da się ukryć, że gigantyczne szyszki były intrygujące... 

Po dłuuuugim spacerze i z autem pełnym nowych członków ogrodu, wracamy do domu, a tutaj za rok na pewno :).Joanna&Rozalka.


5 komentarzy:

 1. super...czas sadzenia, to już jesień, a za progiem ... zima ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ale wspaniała wizyta; z przyjemnością z Wami pospacerowałam po Arboretum :-) pozdrawiam z wilczej, Ewa

  OdpowiedzUsuń
 3. Witam, chciałabym wszystkim polecić stronę do robienia zakupów online wszystkie rośliny jakie trzeba do ogrodu http://allegro.pl/my_page.php?uid=25585768.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki za wpis. Bardzo fajne zdjęcia, widać, że warto tam się wybrać i dokupić fajne roślinki do ogrodu.

  OdpowiedzUsuń