DOŁĄCZ!

Translate

środa, 31 grudnia 2014

Działka - Podsumowanie Roku 2014 w zdjęciach


Jest to pierwszy sezon, kiedy przepracowaliśmy i możemy podsumować pełny miniony rok - od stycznia do grudnia. Przy okazji przypomnę sobie, co gdzie rośnie i czego spodziewać się na wiosnę :D
Zapraszam Was na krótki, zdjęciowy przegląd roku 2014 w naszym ogrodzie - warto! :)


Styczeń i luty był wyjątkowo ciepły, wskutek czego nic poważnie w ogrodzie nie zostało uszkodzone.
W lutym ruszyła produkcja siewek oraz wyszły pierwsze kwiaty :)
Najpierw testowaliśmy siłę nasion, a tych mieliśmy sporo...


Lutowe słońce operowało pięknie, czosnki, narcyzy i inne cebulowe ruszyły, zakwitły sasanki :)


W marcu i kwietniu kiełkowanie nasion osiągnęło u nas rozmiary dwóch przenośnych szklarenek i zastawionych wszystkich możliwych stołów, stolików i parapetów...


A na działce czas rzeczy pierwszych: pierwsze prace budowlane - postawiliśmy płot i podwaliny pod grilla, pierwsze nasadzenia i pierwszy relaks - sezon wypoczynkowy otwarty! :D


Kwiecień-maj to już wiosna w ogrodzie na całego - przepiękne kwiaty, zaskakujące nas jeden po drugim - żeby pokazać chociaż kilka...


W maju odwiedziliśmy też coroczny majowy kiermasz ogrodniczy pod wrocławską Iglicą - sadzonki, sadzonki! :D


Nie można pominąć warzywnika, bo tam też już o tej porze roku jest co pokazać, a nawet zjeść :)


Czerwiec - zaczyna się lato! Dni długie, całe wieczory w ogrodzie, i w tym roku też nie było takiego nalotu komarów, jak w zeszłym :)
Wielki przełom w ułatwieniu pracy - studnia została uruchomiona! :D


Lipiec i sierpień - ogród szaleje, pracy mnóstwo, zwłaszcza z podlewaniem... nie nadążamy czasami!


No i zaczynają się pierwsze zbiory... :)


Przetwarzając to, co zebrane, we wrześniu kontynuujemy zbiory plonów...


A na rabacie kwiatowej dalie, rozchodniki, róże, aksamitki i słoneczniki... Większość dalii i aksamitek zjadły nam w tym roku niestety ślimaki, ale to co zostało, jest piękne! 


Odwiedziliśmy też Rosarium w Radlińcu, a łowy tam były udane :)


Z czym kojarzy Wam się październik? U nas to był czas ostatnich zbiorów i podziwiania magii ogrodu w jesiennym słońcu... Zrobiliśmy sobie też ścieżkę z kory, a co!


Listopad i grudzień - po pierwszych przymrozkach, ostatnie fotki z ogrodu... coś tam jeszcze kwitnie, róże zakopczykowane, częściowo wszystko tylko okryte w oczekiwaniu na większy i dłuższy mróz i śnieg... który ciągle nie przyszedł. 


Dziękujemy Wam za ten rok bycia z nami i pozdrawiamy z naszego RODOS. Do zobaczenia w 2015!

Joanna.

6 komentarzy:

 1. Piękne podsumowanie! Rok był pracowity i wielce udany. Życzę oby i ten nadchodzący obfitował w wiele zielonych pomysłów, a do tych pomysłów niezbędne jest zdrowie!Życzę dużo zdrowia i pomyślności w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i również najlepsze życzenia na Nowy Rok! :D

   Usuń
 2. ależ fajna taka retrospekcja :) - przepiękne kwiaty a zbiory oszałamiające .. gratuluję i życzę jeszcze owocniejszego 2015 :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję! :) Sama przypomniałam sobie kilka rzeczy, przeglądając wszystkie zdjęcia i przypominając sobie, ile się działo:) Najlepsze życzenia na przyszły Rok!

   Usuń
 3. Jak cudnie pospacerować po Waszym ogrodzie zimą podziwiając owoce Waszej pracy. Urzekły mnie kwiaty, warzywa i owoce. Pięknie. W Nowym Roku życzę wiele wytrwałości i jeszcze większych sukcesów:)

  OdpowiedzUsuń