DOŁĄCZ!

Translate

niedziela, 6 lipca 2014

Lipiec w ogrodzie - kwiaty

Mamy lipiec, a cały czerwiec minął nie wiem nawet kiedy. Na grządkach rewolucje, z dnia na dzień kwiaty kwitną, przekwitają, zakwitają następne... W pierwszych dniach lipca, oto jak to u nas wygląda...

Delikatne, w pajęczynie jakby - czarnuszki, piękne kwiaty w trochę wiejskim stylu. I ich orientalna odmiana - kwitną właśnie teraz.Oczywiście lilie - niektóre moje wzrostu :) Przekwitają dość szybko, zatrzymałam je na zdjęciach.

Królowymi teraz są juki karolińskie - zakwitły mi pierwszy raz i od kilku tygodni robią wrażenie swoimi śniegowymi barwami - cuda!
Moje ukochane clematisy zwieszają się kaskadą na ogrodzeniu - przekwitnięte kwiaty odcinam, zastępują je nowe i nowe...

Rudbekie - wędrujące po ogrodzie. W tym roku pojawiły się całą połacią tam, gdzie posadziłam na jesień kilka sadzonek zawilca japońskiego. Chciałam tam zrobić zawilcową rabatę, a tutaj niespodzianka - zagłuszyły je kompletnie rudbekie właśnie... Rosną wszędzie - w suszy, w cieniu i w pełnym słońcu. Dajcie im się rozsiać, a będziecie mieć niespodzianki nawet w środku warzywnika... Piękne :)

Co tam jeszcze?

Czosnek wężowy - już w nasionach.

Klarkia - jednoroczna.
Ostróżeczka polna - uwielbiam jej głęboko niebieski kolor i wolność wędrowania po ogrodzie :)

Mahonia.

Mak

Kwiaty maków kwitną krótko, ale przepiękne makówki długo zdobią ogród.

Nagietki opanowały cały ogród, zwłaszcza warzywnik. W ogóle nie trzeba zbierać nasion - to najłatwiej wędrujące rośliny, jakie znam!


Rojnik i jego kwiat.

Róża wielkokwiatowa.

Scabiosa.


2 komentarze:

  1. ślicznie jest w lipcu w ogrodach, tylko podziwiać i zachwycać się pięknem kwiatów

    OdpowiedzUsuń
  2. te juki , to prawie jak drzewka

    OdpowiedzUsuń