DOŁĄCZ!

Translate

poniedziałek, 31 marca 2014

Dymka, dymka...

Dołeczki równiutkie, tylko trochę głębokie...

Małe cebulki w siateczkach widziałam już w sprzedaży chyba od stycznia!

Oczywiście, ja też jestem fanką cebuli - jem często plus świeży szczypior na kanapeczki - pycha! No i ta łatwość uprawy... Obowiązkowo na działce.Natrafiłam w sklepie na chyba 5 odmian dymki heheh i miałam dylemat! Wzięłam takie trochę większe (II), białe cebulki (w zeszłym roku miałam czerwone - też się spisują).

Pod cebulę zaplanowałam już pod koniec ubiegłego sezonu miejsce w lekko podwyższonej grządce, obok grządki z czosnkiem. Grządki się zamieniły miejscami w stosunku do rysunku, ale to nie szkodzi nic a nic... Teraz powstała druga taka podniesiona grządka jak na czosnek, do której nasypałam ziemi oraz kompostu - nareszcie używam własnego kompostu! Ziemię uklepałam, chodząc po niej, bo z czasem, po deszczu na pewno jej poziom się obniży, a nie chciałam, żeby cebula wyszła na wierzch...


Jak już wyrównałam ziemię, to czas w niej zrobić dziurki i na głębokość kilku cm wsadzić cebulki. Zasypać, podlać. I koniec! 


Zaraz, zaraz... dymkę przecież sadzi się płytko!  Zorientowałam się po posadzeniu. No cóż... poeksperymentujmy, zobaczymy czy da radę wyjść spod ziemi.

Wyjdą spod ziemi czy nie wyjdą?Joanna.

8 komentarzy:

 1. musicie ustawić kamerę on-line , będziemy obserwować
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. cebulka lubi wychylać ogonek i nie za miękkie podłoże

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a my właśnie spulchniliśmy, bo ziemia nasypana do podwyższonej grządki :D

   Usuń
 3. My też już powsadzaliśmy cebulki na szczypior do ziemi, tylko do kuwet, ale zawsze coś na kanapkę będzie... A z Kwiatonu przywieźliśmy całą masę nasionek (szkoda tylko, że tak często się zdarza, że kiełkuje 10%...) i piękny czerwony powojnik (tzn. teraz jeszcze jest tylko zielony ale mamy nadzieję, że zobaczymy jak się zaczerwieni...;-)), pozdrawiamy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy te nasionka, które kiełkują tak słabo, to jakiejś konkretnej firmy?
   pozdrawiam! :)

   Usuń
 4. Wyjdzie na pewno. Z cebulą mam tylko dobre doświadczenia i u Was tez tak będzie :)

  OdpowiedzUsuń