DOŁĄCZ!

Translate

niedziela, 15 września 2013

Rabata z tulipanów

Czas sadzenia cebulek tulipanów późnych pojedynczych Queen of Night, Blue Aimable oraz Witty Picture to Wrzesień/Październik. Te trzy odmiany natychmiast wpadły mi w oko swoimi wyrazistymi kolorami.

Postanowiłem dedykować dla nich niewielką rabatę zrobioną z płotków typu rollboarder.

Po otrzymaniu zgody na wybrane przeze mnie terytorium mojej tulipanowej rabaty, przystąpiłem do przekopania i pozbycia się zbędnego trawnika!


 Mając już przekopaną
i spulchnioną glebę, przemieszałem ją częściowo z uniwersalną ziemią kwiatową, której kupiłem na ten mały projekt 100 litrów.


Czas na zakotwiczenie odpowiednio rollboarderow do ziemi. Sprawa jednak z nimi się nieco skomplikowała ponieważ każdy z tych pół-palików jest przybity do listewki na zszywki i podczas energicznego uderzania młotkiem, po prostu sztachetki odpadają..Kilkanaście wkrętów do drewna później powstała skrzynka, a do skrzynki wsadziłem 6 koszyków plastikowych ze względu na nagminne ataki nornic w tym rejonie.


Trzy rodzaje tulipanów Queen of Night, Blue Aimable oraz Witty Picture ułożone w odpowiedniej kolejności powinny dać piękny efekt w przyszłym roku.

Cebule zostały zasypane ziemią grubością odpowiadającym trzykrotności ich wielkości.


Niestety na efekty poczekamy do przyszłego roku :-)


1 komentarz:

  1. Ale fajna rabatka... i jeszcze dużo miejsca zostało w rogach, może warto pomyśleć o uzupełnieniu innymi cebulkowymi, np. narcyzami albo żonkilami, liliowcami

    OdpowiedzUsuń