DOŁĄCZ!

Translate

niedziela, 23 września 2018

Kup sobie świetny podręcznik przydomowej permakultury! Czyli o "Ogrodzie Gai" Toby Hemenway'a.

źródło: https://permakultura.edu.pl/ogrod-gai/
Nareszcie mamy szansę doczekać się polskiego wydania "Gaia's Garden: A Guide to Home-Scale Permaculture" Toby Hemenway'a. Książkę można kupić za ok 100 zł w sieci - wydanie angielskie, a teraz jest szansa kupić ją za 80 zł w wydaniu polskim! Oryginalne wydanie to ponad 300 stron świetnej treści, z której dowiecie się m.in jak dbać o glebę, jak ją wzbogacić, jak zaplanować swój przydomowy ogród w sposób ekologiczny, jak wykorzystywać konkretne rośliny i połączyć je w korzystne zestawienia, jak magazynować energię, jak zadbać o bioróżnorodność, jak korzystać z pomocy zwierząt, wreszcie trochę sporo informacji o ogrodnictwie w centrum miasta - jak to zrobić i o tym, że można wszędzie. I wiele, wiele innych tematów...


Słuchajcie, ja tę książkę polecam i już kupiłam i teraz kończy się jej tłumaczenie i trwają prace nad wydaniem. Do tego jednak ciągle brakuje kilkunastu tysięcy złotych. Wydawnictwo jest bardzo transparentne i jeśli chodzi o budżet, można tutaj sprawdzić sprawozdanie finansowe. Osobiście znam tych ludzi i ręczę za uczciwość, warto zaufać i wspomóc przedsprzedaż - mamy czas tylko do 9 grudnia  Książki będą wtedy dostępne na przełomie stycznia i lutego 2019 od 10 grudnia (wysyłki), przed kolejnym sezonem ogrodniczym.

Cały dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na rozwój permakultury w Polsce i wspieraniu inicjatyw na rzecz suwerenności żywnościowej, a także ogólnie podnoszenie ekologicznej świadomości społecznej. Wydawnictwo po prostu cały czas aktywnie działa w tych tematach i uważam, że inicjatywa wydania tej książki jest świetna, zwłaszcza, że tak mało mamy książek o tematyce permakultury w języku polskim.

Moim zdaniem książka będzie też świetnym prezentem dla znajomego ogrodnika czy ogrodniczki, zwłaszcza tych, którzy już "wszystko" przeczytali i na pewno ucieszą się z nowego podejścia i nowej porcji wiedzy.


Jak kupić? 


Tutaj znajdziecie info o książce: https://permakultura.edu.pl/ogrod-gai/

Tutaj link do sklepu: https://permakultura.edu.pl/kiosk/
Są dwie opcje: 80 zł oraz - jeśli ktoś chce dodatkowo wesprzeć oraz ucieszy się ze swojego imienia i nazwiska w książce - 120 zł.

Tutaj sprawozdanie finansowe: http://bit.ly/SpolecznoscOgrodniczekOgrodnikowGai)

Zachęcam, zachęcam, zachęcam... Książkę będzie można odebrać osobiście albo jest też opcja wysyłki. Z tego, co wiem, to planowany jest promocyjny tour po Polsce - wtedy będzie można osobiście odebrać.


Pomożecie?Joanna.5 komentarzy:

 1. No dobrze, "pomogliśmy", chociaż moje skrzywienie ideologiczne podpowiada mi, iż oddolne inicjatywy proekologiczne zwykle są wykorzystywane politycznie przeciwko ludziom...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehe dziękujemy my wszyscy, co się dzięki temu doczekamy książki... ;)
   To jest po prostu próba wydania książki, która od 10 lat jest na rynku, w wersji polskiej. Nie bardzo są czymś takim widać zainteresowane inne wydawnictwa, więc czemu nie zainicjować czegoś takiego? Nie każdy zna angielski czy inne języki, w Polsce mamy mało materiałów z ogólnie pojętego ogrodnictwa naturalnego w naszym języku.
   Na pewno coś ciekawego tam znajdziesz też dla siebie, będę ciekawa, co myślisz.
   Pozdrawiam!

   Usuń
  2. Na pewno coś znajdę ciekawego, chociażby dlatego, że pewne sprawy traktuję jako oczywiste, zupełnie nie zastanawiając się dlaczego robię tak, a nie inaczej. I dopiero potrzebuję wskazania na to coś, żeby się zastanowić.
   Na szczęście książka ukaże się zimą, więc pewnie znajdę czas, żeby ją przeglądnąć i przemyśleć. :)
   Właśnie jestem na etapie przygotowywania się do wiosny, więc nie wiem, na ile skorzystam, ale na pewno coś zaadoptuję (przynajmniej mam taką nadzieję), bo niemożliwe, żeby wszystko wiedział. :D
   Pozdrawiam również!

   Usuń
 2. Powiedziałem o książce koledze i chyba sobie zamówi.

  OdpowiedzUsuń