DOŁĄCZ!

Translate

środa, 30 kwietnia 2014

Wiosna w warzywniku

Oprócz tego, co nam rośnie ciągle w domu i do ogrodu zostanie przesadzone dopiero po zimnej Zośce, wsialiśmy co nieco bezpośrednio do ziemi. 

Już w zimie wsadziliśmy czosnek, który już zrobił spory postęp: 

Ostatnio nasza dymka, wsadzona zbyt głęboko, też jakoś daje radę, chociaż trochę jej pomogliśmy :).Dla marchewki przygotowaliśmy rydel, czyli długi kopiec - pozwoli to marchwi dobrze wykształcić korzeń w lepiej spulchnionej ziemi, natomiast trzeba pamiętać, że w takim rydlu ziemia szybciej wysycha. Dla reszty warzyw też uformowaliśmy takie lekko podniesione grządki i tutaj siejemy sałaty - różne rodzaje, pietruszkę, por, rzodkiewki, rukolę, szpinak oraz buraki. Wszystkie warzywa podpisuję (jeśli nie zużyłam wszystkich nasion) albo wbijam patyczek z opakowaniem po nasionach. Łatwo zapomnieć, co gdzie posialiśmy.

Tak wyglądają warzywa na specjalnie uformowanych grządkach.
Tydzień, dwa i postęp widać :)


Na kapustne przeznaczyliśmy osobną część ogrodu, żeby potem łatwo zmienić kolejność uprawy warzyw (tzw. płodozmian). Brokuł, kalafior, kapustę białą i pekińską zdecydowałam się wsiać bezpośrednio do gruntu, kierując się opisem z opakowania. Na brokuł tylko zrobiłam mini szklarenkę z agrowłókniny, natomiast resztę przykrywam ad hoc w te dni/noce, na które zapowiadają przymrozki (zdarzyło się raz). Wiem, że większość osób uprawia kapustne z rozsad, natomiast rozsadę w domu mam tylko brukselki oraz kapusty ozdobnej, na które zostawiłam miejsce. Zobaczymy, co z tego wyjdzie. 

Kapustne podczas zimniejszych dni przykryłam agrowłókniną

No i może nie warzywo, ale oto jak nasze ściółkowane słomą truskawki ładnie już kwitną: 

Jeszcze miesiąc temu...

Truskawki dzisiaj.No to jeszcze ziemniaki :)  

Joanna.

6 komentarzy:

 1. Ja dziś wysadziłam z doniczek dynię i cukinię a jak będzie zimno to przykryję. Mam już koper, bób, ziemniaki, rzodkiewkę , cebulę, słonecznik, rabarbar i marchew. Kiepsko wzeszły zioła a czosnku wcale nie widać, ale sadziłam późno...

  OdpowiedzUsuń
 2. ładne truskawki, czekam na zaproszenie na degustację

  OdpowiedzUsuń
 3. Truskawki cudne! Co to będą za dżemy:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wiosna to ogółem najpiękniejsza pora roku.

  PS. Cudowne truskawki

  OdpowiedzUsuń